Valsts ieņēmumu dienests (VID) izstrādājis uzņēmumu novērtēšanas rīku, kas, balstoties uz dažādiem VID datiem, sniedz vienotu, procentos izteiktu vērtējumu par uzņēmumu. Timesaving saņēmis augstu kopējo rezultātu – 93%.

Pagājušā gada rudenī izstrādāto reitingu veido vairāku VID rīcībā esošu datu analīze, to skaitā, uzņēmuma finanšu rādītāji, darba samaksa, deklarāciju iesniegšanas disciplīna, nodokļu parāds un reģistrācijas riski. Uzņēmumam tiek piešķirts viens kopējais, procentos izteikts rezultāts, kā arī novērtējums par dažādiem rādītājiem atsevišķi.

““Nodokļu maksātāja reitings” ir Baltijas valstīs vēl nebijis projekts, kura mērķi līdztekus uzņēmēju informēšanai un motivēšanai maksāt nodokļus ir arī nodrošināt uzticamu rīku, ar kuru uzņēmējs var informēt sadarbības partnerus par savu reputāciju, kas balstīta reālos ciparos. Uzņēmuma vadības ziņā ir dalīties ar šo informāciju publiski vai nē. Mēs esam lepni par savu sniegumu, stāstām par to saviem klientiem un aicinām cilvēkus izmantot to kā vienu no uzņēmuma uzticamības indikatoriem,” stāsta SIA “Timesaving” valdes priekšsēdētājs Viesturs Lasmanis.

Pēc vairāku mēnešu testēšanas perioda VID paziņojis, ka reitinga papildināšana un pilnveidošana būs viena no iestādes prioritātēm. “Tas mums kā uzņēmumam dod motivāciju augt, ieguldot savos darbiniekos un pakalpojumos, jo tas tiek novērtēts no valsts un sadarbības partneru puses,” secina V.Lasmanis.

Plašāka informācija par Nodokļu maksātāja reitinga projektu pieejama VID tīmekļa vietnes sadaļā “Uzņēmumiem/Labā prakse uzņēmējiem/Nodokļu maksātāju reitinga sistēma”, kā arī VID sagatavotajā video.